Zevk Sahibi Dostlarınıza Özel Hediye Fikirleri

hediye fikirleri

Doğum günü, yıl dönümü, yeni iş kutlaması ya da sadece sevgiyi ifade etmenin bir yolu olarak dostlarımıza hediyeler alırız. Bu hediyelerin de sadece kendi zevkimize göre seçilmemiş, yani içinde empati barındıran ve kullanışlı eşyalar olması önemlidir. Ancak karşımızdakini şaşırtacak bir hediye seçmek hiç de düşündüğümüz kadar kolay olmayabilir. 

Hediye paketi açıldığı anda yüzde oluşan o şaşkınlık ifadesini görmek için çiçek aranjmanı, pijama ya da parfüm gibi sıradan seçimlerin ötesine geçmemiz gerekebilir. İsabetli bir seçim için ‘erkeklere hediye önerileri’ ya da ‘kadınlara hediye önerileri’ gibi genel seçeneklerin dışında daha rafineri zevklere, özel hediyelere göz atabiliriz. Dilerseniz dostlarınızı mutlu edecek hediye fikirlerine birlikte göz atalım ve böylece unutulmaz bir armağan seçin.

  1. Yeni Nesil Oyuncaklar
hediye önerisi

Yaratıcılığını canlı tutan arkadaşlarınıza yeni nesil oyuncaklardan birini hediye edebilirsiniz. Unutmayın; eğlenmek yetişkinlerin de hakkı. Hatta işe yeni işe başlama ya da terfi hediyesi olarak da keyif verici bir armağan seçebilirsiniz. Örneğin titanyum, altın, çelik, bakır gibi seçenekleri olan yeni nesil topaç yani spinning top alabilirsiniz. Sanal gerçeklik gözlüğü alarak da işe keyifli bir mola vermesini sağlayabilirsiniz. Arkadaşınızın yetenekleri ve ilgi alanına göre ona oyun konsolu, çizim için grafik tablet ya da evden kaçış oyunu gibi interaktif grup oyunları hediye etmek de işe yarar. 

  1. Gurmelere Özel Hediyeler
orjinal hediyeler

Dünya mutfağına ilgi duyan veya sağlıklı beslenme trendlerini yakından takip eden arkadaşlarınıza orijinal hediye bulma şansınız daha yüksektir. Beslenme ile ilgili pratiklere ilgi duyan, ama yaşamın koşturmacası içinde bunlara zaman ayıramayanlara özel olarak detox-arınma kampı hediye edebilirsiniz. Doğa ve beslenme ilişkisine önem veren kişiler için hasat turunu tercih edebilirsiniz. Bu zeytin hasadı gibi tarihsel kökeniyle de ilgi çeken bir seçim olabileceği gibi lavanta gibi aromaterapiye ilgi duyanlara özel bir tercih de olabilir. 

Akdeniz, Hint ya da Fransız mutfağı gibi belirli bir bölge mutfağının tutkunları için alabileceğiniz armağanlar neredeyse sınırsızdır. Akdeniz stili yaşamı benimseyen dostlarınıza 400 yıllık ağaçlardan elde edilmiş Komili 400+ zeytinyağını hediye edebilirsiniz. Bu hediyenizi zeytin kokteyl çatalı ve zeytin kırma aparatı ile de zenginleştirebilirsiniz. 

Mutfağı kültürel ögelerle birleştirerek de unutulmaz bir hediye hazırlayabilirsiniz. Örneğin Hint dansı atölyesi ve Hint mutfağı eğitimi hediye edebilirsiniz. Ayrıca Fransa gurme turu ya da İtalya tadım turu gibi seçeneklere de göz atabilirsiniz.

  1. İsme Özel Hediyeler
hediye fikirleri

Hazır bir hediye almanın yanı sıra kişiye özel seçimlerini de değerlendirebilirsiniz. Üzerinde ismin ya da hatırası olan bir resmin yer aldığı hediyeler unutulmazlar arasına girebilir. Günlük kullanıma yönelik mutfak önlüğü gibi eşyaların üzerine isim veya sevilen bir sözü yazdırarak kullanışlı bir hediye verebilirsiniz. 

Bu seçimi yaparken de sevdiklerinizin zevklerini göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin kahve tutkunu bir arkadaşınıza üzerinde resminin yer aldığı seramik bir fincan, ekşi mayalı ekmek tutkunlarına özel isim yazılı ekmek mayalama örtüsü ya da iş ve okula giderken sıkça kullanılan termosların kişiselleştirilmiş halini tercih edebilirsiniz. 

  1. Deneyim Hediyeleri
hediye önerisi

Varlığıyla değil, yaşattığı duygularla kalıcılığı sağlaması için deneyim hediye etmek de orijinal hediye fikirlerindendir. Yoga kampı, dalış eğitimi, barista eğitimi ve zeytinyağı tadım eğitimi gibi birçok hediye alternatifleri bulabilirsiniz. Deneyim hediye ederken açık uçlu tarih seçmeye özen gösterebilirsiniz. Böylece dostlarınız kendi programlarına göre hediyenizi kullanma şansını yakalayabilir. Sanatsever arkadaşlara hediye olarak ise sahne arkası ya da sette çekimi izleme gibi özel armağanlar verebilirsiniz.

  • Konsept Hediyeler

Dostlarınızı en iyi siz tanırsınız. Neden dostunuza bir hediye vermek yerine ona hitap eden bir konsept oluşturmayasınız? Örneğin yaşamın stresinden rahatsız olan arkadaşınıza battaniye, kitap, rahatlatıcı bir çay ve tütsü alabilirsiniz. Rahatlama değil de neşeye ihtiyaç duyan bir dostunuza ise bir konser bileti, ceket ve pikap alabilirsiniz. Bu seçenekleri hediye alacağınız kişinin zevkine ve ihtiyaçlarına göre çeşitlendirebilirsiniz. Hatta tek isteği rahatlamak ve güzel bir akşam geçirmek olan arkadaşınıza kendi ellerinizle yemek hazırlayabilir ve bunu eşsiz bir sunumla unutulmaz kılabilirsiniz. Zeytinyağı lezzeti ile unutulmaz bir davet menüsü hazırlamak için Zeytinyağlı Tarifler sayfamıza göz atabilirsiniz.


Sosyal medyada paylaşın

Ara

 

Popüler Yazılar

 

Benzer Yazılar